Main Article Content
W latach 1997-2001 pogłowie owiec na świecie nieznacznie spadło. Zmiany następowały wraz ze zmianami stanów magazynowych w produkcji. Zmniejszyła się produkcja wełny, wzrosła natomiast produkcja mięsa. Taka sytuacja była związana z zmianami w wykorzystaniu mięsa baraniego. Zmiany w produkcji wełny i mleka korelowały ze zmianami w pogłowiu owiec. (tłum. L.W.)
Article Details
KOMOROWSKA D. (2003): Aktualna sytuacja i perspektywy rozwoju rynku baraniny i jej produktów. Szkolenie nt. prowadzenia i rozwoju gospodarstw specjalizujących się w produkcji jagniąt rzeźnych w aspekcie racjonalizacji wykorzystania podstawowych czynników produkcji (pracy, ziemi, kapitału i zarządzania). SAPARD PL-6-02/00, Warszawa, s. 15.
NIŻNIKOWSKI R. (1996): Przydomowy chów owiec. MULTICO Oficyna Wydawnicza, Warszawa.
www.fao.org. FAOSTAT DATABASE z dn. 20.04.2003.
Downloads
- Bogdan Klepacki, Tomasz Rokicki, Znaczenie gospodarcze owczarstwa na świecie , Zeszyty Naukowe SGGW - Ekonomika i Organizacja Gospodarki Żywnościowej: Nr 57 (2005)
- Tomasz Rokicki, Uwarunkowania rozwoju produkcji owczarskiej w Polsce , Zeszyty Naukowe SGGW - Ekonomika i Organizacja Gospodarki Żywnościowej: Nr 67 (2008)
- Tomasz Rokicki, Szanse i zagrożenia polskiego sektora owczarskiego w okresie integracji z Unią Europejską , Zeszyty Naukowe SGGW - Ekonomika i Organizacja Gospodarki Żywnościowej: Nr 63 (2007)
- Tomasz Rokicki, Sytuacja ekonomiczna gospodarstw owczarskich w Polsce , Zeszyty Naukowe SGGW - Ekonomika i Organizacja Gospodarki Żywnościowej: Nr 111 (2015)