Main Article Content
Dnia 27 października 2000 r. w SGGW odbyła się konferencja Kierunki i możliwości zrównoważonego rozwoju sektora rolno-spożywczego. Organizatorem konferencji był Wydział Ekonomiki Rolnictwa. Dyskusja i prezentacje skupiały się wokół pięciu tematów, a mianowicie: 1. Możliwości i bariery zrównoważonego rozwoju sektora rolno-spożywczego; 2. Tendencje w produkcji rolnej, przetwórstwie, handlu i spożyciu produktów pochodzenia rolnego; 3. Instytucje i narzędzia oddziałujące na gospodarkę żywnościową; 4. Zasoby pracy i ich zatrudnienie w sektorze rolno-spożywczym; 5. Społeczne i tradycyjne aspekty zrównoważonego rozwoju. Konstruktywna debata, szanująca stanowisko wszystkich zainteresowanych, opierała się na artykułach opublikowanych przed konferencją w Zeszytach Naukowych SGGW, Seria Ekonomika i Organizacja Gospodarki Żywnościowej (nr 40 i 41). Konferencja, stanowiąca forum wymiany różnych poglądów, zaowocowała lepszym zrozumieniem problemów zrównoważonego rozwoju w różnych segmentach gospodarki rolno-spożywczej i wysunęła przydatne wnioski dla praktyki biznesowej, społeczeństwa obywatelskiego, środowiska akademickiego i władz publicznych.
Article Details
Downloads
- Agnieszka Borowska, Postawy europejskich konsumentów wobec produktów tradycyjnych i regionalnych , Zeszyty Naukowe SGGW - Ekonomika i Organizacja Gospodarki Żywnościowej: Nr 72 (2008)
- Agnieszka Borowska, Małgorzata Kosicka, Informacja z konferencji naukowej "Polskie gospodarstwa domowe w procesie integracji z Unią Europejską" , Zeszyty Naukowe SGGW - Ekonomika i Organizacja Gospodarki Żywnościowej: Nr 38 (2000)
- Agnieszka Borowska, Zmiany na rynku jabłek w krajach Unii Europejskiej w latach 2000–2010 , Zeszyty Naukowe SGGW - Ekonomika i Organizacja Gospodarki Żywnościowej: Nr 108 (2014)
- Agnieszka Borowska, Przemiany w spożyciu owoców w Polsce i krajach Unii Europejskiej w latach dziewięćdziesiątych , Zeszyty Naukowe SGGW - Ekonomika i Organizacja Gospodarki Żywnościowej: Nr 39 (2000)
- Agnieszka Borowska, Unijny system ochrony żywnościowych produktów regionalnych i tradycyjnych , Zeszyty Naukowe SGGW - Ekonomika i Organizacja Gospodarki Żywnościowej: Nr 71 (2008)
- Agnieszka Borowska, Informacja z przebiegu seminarium polskich i niemieckich doktorantów zorganizowanego 1 października 1998 roku w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie , Zeszyty Naukowe SGGW - Ekonomika i Organizacja Gospodarki Żywnościowej: Nr 36 (1999)
- Agnieszka Borowska, Sytuacja ekonomiczna gospodarstw domowych w krajach Unii Europejskiej i w Polsce w latach dziewięćdziesiątych , Zeszyty Naukowe SGGW - Ekonomika i Organizacja Gospodarki Żywnościowej: Nr 48 (2003)
- Tadeusz Filipiak, Handel zagraniczny warzywami i ich przetworami w Polsce i w UE w latach 2002–2008 , Zeszyty Naukowe SGGW - Ekonomika i Organizacja Gospodarki Żywnościowej: Nr 86 (2010)
- Tadeusz Filipiak, Przedsiębiorstwa hodowli roślin ogrodniczych w procesie przekształceń własnościowych , Zeszyty Naukowe SGGW - Ekonomika i Organizacja Gospodarki Żywnościowej: Nr 49 (2003)
- Tadeusz Filipiak, Mariusz Maciejczak, Sektor warzywniczy w Polsce i w wybranych krajach UE , Zeszyty Naukowe SGGW - Ekonomika i Organizacja Gospodarki Żywnościowej: Nr 84 (2010)